Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı - Güzelçamlı

Aydın-Kuşadası
Güzelçamlı Milli Parkı olarak bildiğimiz bölgenin tam ve doğru adı Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı'dır. bir diğer deyişle de 'cennet gibi'nin Kuşadası'ndaki adresidir.

Kuşadası tatilinin olmazsa olmaz yerlerinin başında yer alan bölge 10.985 hektarı 1966 yılında Milli Park ilan edilen Dilek Yarımadasına, 16.690 hektarı 1994 yılında Milli Park ilan edilen Büyük Menderes Deltasına aittir. Neden olmazsa olmaz derseniz burada tatilcilere açılan 4 koy dışında deniz sporları, eko-turizm kuralları çerçevesinde, belirlenmiş rotalarda doğa yürüyüşü, dağ bisikleti, foto safari, manzara izleme, olta balıkçılığı, kültürel yürüyüşler, kuş gözlemciliği ve botanik turu gibi farklı aktiviteleri yapabileceğiniz çok yönlü bir yer.

Her yıl binlerce turistin vakit geçirdiği milli park özellikle yaz ayları hafta sonları oldukça kalabalık oluyor. Gitmeyi düşündüğünüz günü bunu göz önünde tutarak planlamanızı tavsiye ederim. Özellikle ilk koy olan İçmeler Koyu en çok yoğunluk olan koy. Her plajda tuvalet, duş, yiyecek içecek için cafe ve şezlong şemsiye kiralayabileceğiniz işletmeler yer alıyor.

Kuşadası merkeze 26, Söke'ye 20 km mesafede olan milli parka özel aracınız ile gidebileceğiniz gibi hem Kuşadası merkezden toplu taşıma araçları da mevcut.

Sezona göre farklılık gösterebilecek olan milli park giriş ücretlerini görmek ve aktiviteler hakkında detaylı bilgi almak için 
ziyaret edebilirsiniz.
Lokasyon

Kuşadası Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İster misiniz?