Dikili

Dikili Bölgesini Keşfedin

Dikili

İzmir Dikili den merhaba,
İzmirin kuzeyinde yer alan, doğal güzelliğiyle ön plana çıkan Dikili'de gezilecek yerler, denize girilecek yerler, koylar, yeme içme ve konaklama gibi pek çok bilgiye ulaşacaksınız.

 

İlk olarak Çandarlı kalesine getirdim sizi, burası Dikili’nin sembollerinden biridir. Pazartesi ve Salı günleri kale kapalı oluyor.

 

Kaldığım otel Bademli Tiny House ile devam ediyorum. içeride 2 yatak, kendi yemeğinizi yapabileceğiniz mutfak ve banyosu bulunuyor. Dört kişilik bir ailenin rahatlıkla kalabileceği konfora sahiptir. Yeşillikler içerisinde bir bahçede yer alıyor ve denize oldukça yakındır. Bu otele geldiğiniz zaman ücret ödeyerek botla karşı adaya geçme imkanı sunuluyor.

 

Akşam yeri için Suna’nın yerini tercih ettim. Yemekleri oldukça lezzetli ve keyifliydi. Siz de deniz kıyısında muhteşem manzara eşliğinde bir tercihte bulunmak isterseniz lezzetli menülerini deneyebilirsiniz.

 

Kahvaltı için Aksoy’un yerinde çoğu kendi üretimleri olan organik zengin kahvaltı çeşitlerini denedim. Dikiliye geldiğiniz zaman mutlaka uğramanız gereken yerlerden biridir.

 

Sırada Köfteci Gürsel de devam ediyorum. Burası merkezde, köfte denemek isteyenler için oldukça lezzetli alternatifler sunuyor.

 

Yine merkezde Neşeli mantı ya geldim. Porsiyonlarını kendinizin seçebileceği, mantı sevenlerin uğramak isteyeceği noktalardan biri de burasıdır.

 

Bademli merkez de devam ediyoruz Gönülden Cafe ye kahve içmeye geldim. Burada Türk kahvesi ve koruk suyu çok tercih ediliyor. Bademli merkezde ayrıca kahvehaneler ve alışveriş yerleri var.

 

Sırada denize girilecek yerlerden başlayalım. Kayra beach, girişte ücret ödeyerek hizmet alabileceğiniz muhteşem bir koya sahip bir yerdir.
Bademli halk plajı, uzun bir kumsala sahip ücretsiz olarak güneşin ve denizin tadını çıkarabilirsiniz.

 

Dikilide gelebileceğiniz birçok köy bulunuyor. Bunlardan Küçük zindancık koyu, hayran kalabileceğiniz masmavi bir deniziyle tercih edebileceğiniz alternatifler arasında yer alıyor.

 

Oldukça muazzam görünen Hanımın koyuna karayoluyla gidilemiyor. Deniz yoluyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Pissa plajı da halk plajı konseptinde masmavi deniziyle göz dolduran yerlerden biri. Burası beach hizmeti vermiyor.

 

Yine beach hizmeti veren, oldukça ilgi gösterilen yerlerden biri de Fame beach, geniş bir alanda kendisine ait bir koyu mevcut. İster kumsalda ister iskelede keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bademli den burası araçla yaklaşık 10 dakika Dikiliden geliyorsanız yaklaşık 20 dakikalık mesafededir. Konaklama yapmayı tercih ederseniz de bungalov evler bulunuyor.

 

Akşam yemeği için sizleri Sayın Restoran’a getirdim. Deniz kıyısında, hem lezzet hem de sunum olarak keyif alabileceğiniz bir yerdir.

 

Kahvaltı için Aşıklar şelalesi restoran da devam ediyorum. Buraya geldiğinizde benim gibi şelale stone house butik hotel de konaklayabilir kahvaltı için buraya gelebilirsiniz. Harika şelale ve doğa manzarasına karşı oldukça güzel bir yer. Kahvaltı sonrası merdivenlerden şelaleye ulaşabiliyorsunuz.

 

Şelale Stone House butik otel zeytin ağaçları arasında şelale ve kuş sesleri içerisinde harika doğa manzarasına sahiptir.

 

Meşhur aşıklar şelalesine geldiğinizde derenin içinde benim gibi kahve içip keyif yapabilirsiniz. Burada birden fazla şelale bulunuyor. Hepsini görmek isterseniz biraz daha ilerleyerek keşfedebilirsiniz.

 

Şelaleden sonra bir gezi parkuru başlıyor. Burda yürüyüş yaptıktan sonra biraz ileride ağlayan mağara karşınıza çıkıyor. Buraya geldiğinizde doğa harikası yerleri mutlaka görmelisiniz.

 

Dolu dolu geçirdiğim Dikili seyahatim ile ilgili tüm ayrıntıları paylaşmaya çalıştım. Ben Dikiliyi çok beğendim, umarım sizler de beğenirsiniz.

Dikili Oteller

Sizler için keşfettiğimiz tüm oteller
Tümünü İncele

Şelale Stone House Boutique Hotel zeytin ağaçları arasında şelale ve kuş sesleri içerisinde harika doğa manzarasına sahiptir.

Tiny Bademli'de son yılların popüler tiny house deneyimini yaşayabilirsiniz. İçeride 2 yatak, kendi yemeğinizi yapabileceğ...

Dikili Nereler Gezilir

Görülecek yerler, amaçsızca dolaşılabilecek yollar ve özel deneyimler.
Tümünü İncele

Pissa plajı halk plajı konseptinde masmavi deniziyle göz dolduran yerlerden biri. Burası beach hizmeti vermiyor.

Meşhur aşıklar şelalesine geldiğinizde derenin içinde benim gibi kahve içip keyif yapabilirsiniz. Burada birden fazla şela...

Doğal güzelliği ve cam gibi denizi ile Killik Koyu'nda hizmet de alabileceğiniz pek çok işletme bulunuyor.

Dikili Neler Yenir

Sizler için keşfettiğimiz tüm mekanlar burada.
Tümünü İncele

Dikili merkezdeki Köfteci Gürsel'de, köfte denemek isteyenler için oldukça lezzetli alternatifler sunuluyor.

Akşam yemeği için tercih edilebilecek Sunar'ın Yeri'nde yemekler oldukça lezzetli ve keyifli. Siz de deniz kıyısında muhte...

Benim kahvaltı için tercih ettiğim Aksoy’un yerinde çoğu kendi üretimleri olan organik zengin kahvaltı çeşitlerini denedim...

Dikili Neler Yapılır

Görülecek yerler, amaçsızca dolaşılabilecek yollar ve özel deneyimler.
Tümünü İncele

Fame beach, geniş bir alanda kendisine ait bir koyu mevcut. İster kumsalda ister iskelede keyifli vakit geçirebilirsiniz. ...

Bademli halk plajı, uzun bir kumsala sahip ücretsiz olarak güneşin ve denizin tadını çıkarabileceğiniz şahane bir plaj.

Ücretli olarak hizmet alabileceğiniz Kayra Beach doğal güzelliği ile beni kendisine hayran bıraktı.