Alaçatı

Alaçatı Bölgesini Keşfedin

Bundan yaklaşık 10 yıl önce sanat ve zevkin hakim olduğu eski bir Rum yerleşimi olan Alaçatı bugün bu eski görünümünden dokusundan uzaklaşmış olsa da bu Çeşme’nin şirin köyü ülkemizin en popüler tatil bölgelerinden.

 

Müzedir, ören yeridir beklemeden şık insanların sokaklarda dolaştığı restoran cafe ve barlarıyla eğlence vadeden Alaçatı’yı haydi birlikte gezelim.

 

Alaçatı tatilinizin tartışmasız en keyifli zamanlarını renkli Alaçatı sokaklarında gezerken yaşayacaksınız. Rum mimarisi izlerini taşıyan yapılar arasında restoranlar, cafeler, barlar, butikler, takıcılar.. ne ararsanız bulacağınız bu sokaklarda gezerken fotoğraf makineniz da yanınızda olmalı.

 

Eski bir Rum köyü olan Alaçatı'da eski evlerin restorasyonu yada bölgenin dokusuna uygun yeni yapılardan oluşan pek çok butik otel seçeneği var. Bunun dışında Alaçatı Port tarafında yada Çeşme'de sayıları çok olmasa da büyük otel seçenekleri de var.

 

Alaçatı meydan orta nokta olup hem her mevsim en yoğun insan kalabalığının olduğu yerdir. Buradaki kafelerde her zaman keyifle içeceklerini yudumlarken sohbet eden insanları görebilirsiniz.

 

Alaçatı rüzgar sörfü açısından bırakın ülkemizi dünyanın sayılı uygun yerlerinden bir tanesi. Bununla paralel de pek çok sörf okulu mevcut. Neredeyse her yaştan spor severin yapabildiği sörf için bu okullar ile görüşüp bilgi alabilirsiniz.

 

Alaçatı Ovacık bölgesindeki Boheme Beach salaş görünümü verilmiş şık dekorasyonu ile öne çıkıyor. Her türlü konforunuzun düşünüldüğü beachte fazla sayıdaki çalışan ile oldukça iyi hizmet alıyorsunuz. Bölgenin deniz suyu sıcaklığının düşük olduğunu belirtmek ile birlikte Boheme Beach'in mutfağının da çok başarılı olduğunu söylemeliyim.

 

Daha fazlası için Alaçatı vlog’u izlemeyi unutmayın.

 

Alaçatı Akşam yemeği için neredeyse sınırsız seçenek sunuyor. Burada size tavsiyem özellikle yüksek sezonda nereye gidecekseniz önceden rezervasyon yaptırmanız yönünde olacaktır. Ben Hacımemiş Mahallesi'ndeki Kapari Bahçe'yi seçtim ambiyansı ve lezzetleri bakımından benim için sınıfı geçen bir işletme oldu. Fiyatlar tüm Alaçatı genelinde ortalamanın üzerinde bunu bilmelisiniz.

 

Özellikle akşam ambiyansı şahane olan Alaçatı Port'ta genellikle deniz ürünleri sunan restoranlar ve gece eğlenceleri için barlar bulunuyor. Deniz kenarında böyle bir yerde vakit geçirmek isterseniz özellikle akşam yemeği için tavsiyemdir.

Alaçatı Nereler Gezilir

Görülecek yerler, amaçsızca dolaşılabilecek yollar ve özel deneyimler.
Tümünü İncele

Alaçatı rüzgar sörfü açısından bırakın ülkemizi dünyanın sayılı uygun yerlerinden bir tanesi. Bununla paralel de pek çok s...

Alaçatı tatilinizin tartışmasız en keyifli zamanlarını renkli Alaçatı sokaklarında gezerken yaşayacaksınız. Rum mimarisi i...

Alaçatı'nın simgesi yel değirmenleri hemen çarşı girişindeki tepede yer alıyor. Yakınındaki cafede bir şeyler içebilir bol...

Alaçatı Neler Yenir

Sizler için keşfettiğimiz tüm mekanlar burada.
Tümünü İncele

Çeşme’ye tatile geldiyseniz mutlaka denemeniz gereken şeylerin başında kumru yer alıyor. Artık pek çok yerde yiyebildiğini...

Hacımemiş Mahallesi'ndeki Alaköy Pastanesi'nde ben kocaman bir dondurma denemiş olsam da özellikle yöresel kurabiyeleri il...

Alaçatı Akşam yemeği için neredeyse sınırsız seçenek sunuyor. Burada size tavsiyem özellikle yüksek sezonda nereye gidecek...

Alaçatı Neler Yapılır

Görülecek yerler, amaçsızca dolaşılabilecek yollar ve özel deneyimler.
Tümünü İncele

Boheme Beach

Myga Sörf Merkezi

Veranda Alaçatı